Adrepublic_WeAre
VAD VI GÖR
SORTIMENT PER BRANSCH
AdRepublic har ett komplett sortiment av de produkter som du behöver för att profilera ditt företag och dess produkter. Nedan finner du ett axplock av vad vi erbjuder till respektive bransch och applikation som vi primärt inriktar oss emot.
PRODUKTER FÖR FORDON
Bil / Tåg / Båt / Flyg / MC
– Dekorer
– Grafik
– Logotyper
– Helfoliering / Wrapping
– Stenskottskydd
– Reflexfolier
– Solskyddsfilm
– Krosskyddsfilm
– Antiklotterfolier
PRODUKTER FÖR INDUSTRI
– Dekaler
– Etiketter
– Emblem
– Skyltar
– Produktmärkning
– Skyddslaminat
– Wrappingfolier
PRODUKTER FÖR BUTIK
Fastighet / Restaurang
– In- / utvändiga skyltar
– Hänvisningsskyltar
– Kampanjskyltar
– POS-ställ
– Displayer
– Affischer
– Mobiler
– Textilvepor
– Väggfoliering
– Golvdekor
– Fönsterdekor
– Solskyddsfilm
– Krosskyddsfilm
– Antibakteriella laminat
– Fasadvepor
– Banderoller
– Beachflaggor
– Flaggor
PRODUKTER FÖR MÄSSOR OCH EVENT
– Roll-ups
– Beachflaggor
– Skärmväggar
– Montersystem
– Displayer
– Golvdekor
– Vepor
– Banderoller
– Skyltar
– Produktmedia
– Give-aways
– Profilkläder
PROMOTION
-PRODUKTER
– Produktmedia
– Give-aways
– Profilkläder
– Arbetskläder

UniktErbjudande_BKG AdRepublic_NordicAutoEL

SuperAdde_Slider_BKG_Wide SuperAdde Flying_SuperAdde Slide
VÅR POLICY

Vi på AdRepublic vill erbjuda produkter och tjänster som överensstämmer med vår syn på miljöhänsyn och hållbarhet. Profileringsprodukter med förväntat lång utomhushållbarhet och produkter för kortlivade butikskampanjer erbjuder skilda möjligheter att jobba med material som har ett minimum av miljöpåverkan.

Oavsett efterfrågad livslängd så är vår ambition att alltid erbjuda den lösning som genererar minsta möjliga miljöpåverkan. Vår policy är att när kvalitets- och funktionsmässigt likvärdiga produkter finns, så ska vi endast erbjuda den minst miljöpåverkande produkten så länge prisdifferensen inte är mer än 20%.

Våra krav på tillverkande underleverantörer att inneha ISO-certifikaten 9001 och 14001 är icke förhandlingsbara. Likaså förutsätter ett samarbete med AdRepublic att man kan tillhandahålla en egen CSR-policy samt även acceptera vår egen.

Som underleverantör av profil- och arbetskläder samt promotionprodukter till AdRepublic så förutsätts medlemskap i BSCI eller motsvarande branschorganisation.

MILJÖ
KVALITET
HÅLLBARHET

Har du frågor gällande vår policy? Tveka inte att kontakta oss på info@adrepublic.se

Möt vårt team

Per Frykedal

Key Account Manager

+4670-289 19 50

per@adrepublic.se

Torsby

Mikaela Olsson

Projektkoordinator

+4672-535 00 84

mikaela@adrepublic.se

Torsby

Hanna Frykedal

Projektledare

+4670-645 06 50

hanna@adrepublic.se

Torsby

Arne Carlsson

Key Account Manager

+4672-229 42 44

arne@adrepublic.se

Stockholm

Daniel Frykedal

Grafisk Designer

+4670-289 17 04

daniel@adrepublic.se

Torsby

Andres Skilberg

Key Account Manager

+4670-590 62 88

andres@adrepublic.se

Stockholm

Fredrik Alm

Projektledare

+4670-275 34 01

fredrik@adrepublic.se

Torsby

Ulrika Jacobson

Projektledare

+4676-033 36 54

ulrika@adrepublic.se

Stockholm

Ingrid Olsson

Projektledare

+4672-513 47 95

ingrid@adrepublic.se

Torsby

Anders Ekhagen

Senior Advisor / Kalkyl

+4670-557 07 21

anders@adrepublic.se

Stockholm

Vet du inte vem du söker? Mejla då till info@adrepublic.se så hjälper vi dig.